Artık İstanbul’dan yazacağım!

Artık İstanbul’dayım, döndüm ama Oğuz Atay’ın söylediği gibi: “Kafam cam kırıklarıyla dolu, beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor.”

Geçtiğimiz Eylül ayında gönüllü çalışmak üzere Hatay’a gitmiştim. 3,5 aylık süreci 3,5 yıl gibi dolu dolu bir farkındalıkla yaşadım.

Çocuk istismarı, insan ticareti, savaş çocukları, çocuk koruma gibi gündemimde hiç olmayan konular üzerine savaş çocukları için çalıştım. Bir değer katmaya çabaladım.

save-the-children-officeGerçeklerle burun buruna geldim, savaşın izlerini yaşayan bir toplumla yüzleştim. Save the Children’a destek verdim. Görevim bitti ama gönüllülüğüm her zaman devam edecek. Çünkü onlar iyiki varlar, iyiki ülkemize değer katıyorlar. Sayelerinde çok şey öğrendim ve bir o kadar da umutlu hissettim.

Bu süreçte bana destek olan tüm arkadaşlarıma, güzel anneme, aileme, duygusal çöküşlerimde beni koçluklarıyla, insanlıklarıyla ayağa kaldıran MB Akademi’nin tüm güzel insanlarına, varlığına şükrettiğim Muharrem’ime, Save the Children’da canla başla çalışan güzel arkadaşlarıma, Antakya’da bir an olsun uzakta olduğumu hissettirmeyen İsmail Bey’e, güzel eşi Belkıs Hanım’a, Serkan’a, Bilal’e… arayan, soran, destek olan saha arkadaşlarıma çoook teşekkür ederim. İyiki sizler gibi insanlar biriktirmişim, eksik olmayın.

Gönüllü hareketlerim şimdilik İstanbul yerleşik devam edecek!

Yeni dernekler, yeni projeler, gözüme çarpan iyilik hallerini ve öğrendiğim sosyal sorumluluk projelerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

#iyilikheryerde

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s